Lærere

Medarbejderes mailadresse er deres initialer (anført i parentes) efterfulgt af @ikast-gym.dk

Anders Kristensen (KR)

Fag: Biologi

Anders Kristensen (KR)

Anja Erbou Thormann (AT)

Fag: Biologi, Kemi, Bioteknologi

Anja Erbou Thormann (AT)

Annabel Greve Kristensen (AG)

Fag: Engelsk

Annabel Greve Kristensen (AG)

Anne Harmsen (AH)

Fag: Dansk, Psykologi

Anne Harmsen (AH)

Anne-Sofie D. M. Pedersen (AP)

Fag: Engelsk, Psykologi

Anne-Sofie D. M. Pedersen (AP)

Aurora Meroni (ME)

Fag: Fysik, Matematik

Aurora Meroni (ME)

Bent Hagelskær (HA)

Fag: Religion, Samfundsfag

Bent Hagelskær (HA)

Bjarke Stagstrup (BS)

Fag: Religion, Samfundsfag, Historie

Bjarke Stagstrup (BS)

Carsten Christiansen (CC)

Fag: Biologi, Bioteknologi

Carsten Christiansen (CC)

Casper Valentin Skouborg (CS)

Fag: Matematik

Casper Valentin Skouborg (CS)

Charlotte Hauberg (CH)

Fag: Historie, Filosofi, Latin (Læsevejleder)

Charlotte Hauberg (CH)

Christian Holst Færch (CHF)

Fag: Erhvervsøkonomi

Christian Holst Færch (CHF)

Christoffer Jul Philipson Jørgensen (CJJ)

Fag: Idræt, Matematik

Christoffer Jul Philipson Jørgensen (CJJ)

Claus Hummelmose (HU)

Fag: Samfundsfag, Musik

Claus Hummelmose (HU)

Gitte Dalby (GD)

Fag: Engelsk, Tysk (IB Student Counsellor)

Gitte Dalby (GD)

Gitte Vestergaard Pilley (GP)

Fag: Engelsk, Historie (Diploma Coordinator)

Gitte Vestergaard Pilley (GP)

Hanne Fjordside Skovmose (SK)

Fag: Dansk, Filosofi

Hanne Fjordside Skovmose (SK)

Heidi Roulund Holm (RO)

Fag: Dansk, Religion (Læsevejleder)

Heidi Roulund Holm (RO)

Helene Zeuthen (HZ)

Fag: Fysik

Helene Zeuthen (HZ)

Helle Elgaard (EL)

Fag: Engelsk, Dansk

Helle Elgaard (EL)

Helle Juul (HJ)

Fag: Historie, Oldtidskundskab

Helle Juul (HJ)

Helle Vestergaard Ehlers (HE)

Fag: Spansk, Dansk

Helle Vestergaard Ehlers (HE)

Henrik Nyvang (NY)

Fag: Dansk, Religion

Henrik Nyvang (NY)

Henrik Østergaard (HO)

Fag: Musik, Matematik

Henrik Østergaard (HO)

Hilal Kilic (HI)

Fag: Engelsk, Fransk

Hilal Kilic (HI)

Jan Fanøe (JF)

Fag: Dansk, Samfundsfag

Jan Fanøe (JF)

Jane Haubjerg (JH)

Fag: Engelsk, Dansk

Jane Haubjerg (JH)

Jannie J. Singh (SI)

Fag: Engelsk, Filosofi

Jannie J. Singh (SI)

Jesper Hvam (JS)

Fag: Historie, Samfundsfag

Jesper Hvam (JS)

Jesper Ulsig (JU)

Fag: Matematik

Jesper Ulsig (JU)

Joakim Bloch (BL)

Fag: Dansk, Engelsk

Joakim Bloch (BL)

Jytte Buttgereit (BU)

Fag: Tysk, Historie

Jytte Buttgereit (BU)

Jørn Havgaard Sørensen (HS)

Fag: Idræt, Samfundsfag

Jørn Havgaard Sørensen (HS)

Karen Ronge Baktoft (KB)

Fag: Biologi, Historie, TOK (Studievejleder)

Karen Ronge Baktoft (KB)

Kasper Langæble (KL)

Fag: Fysik, Matematik

Kasper Langæble (KL)

Katrine Laumann Jørgensen (KJ)

Fag: Dansk, Religion (Studievejleder)

Katrine Laumann Jørgensen (KJ)

Kirsten Sejer Christiansen (KS)

Fag: Musik, Tysk

Kirsten Sejer Christiansen (KS)

Kristian Breinholt Iversen (KBI)

Fag: Engelsk, Billedkunst

Kristian Breinholt Iversen (KBI)

Lars Tølbøll Pedersen (LT)

Fag: Dansk, Historie

Lars Tølbøll Pedersen (LT)

Laura Martí Perez (PZ)

Fag: Matematik

Laura Martí Perez (PZ)

Lejla Borozan Trumic (LB)

Fag: Engelsk, Spansk

Lejla Borozan Trumic (LB)

Lene Malmgaard (LM)

Fag: Kemi, Bioteknologi

Lene Malmgaard (LM)

Lene Poulsen (LP)

Fag: Dansk, Billedkunst, Design

Lene Poulsen (LP)

Leo Sørup (LS)

Fag: Fysik, Matematik

Leo Sørup (LS)

Lise Lysholt Hansen (LH)

Fag: Oldtidskundskab, Græsk, Latin

Lise Lysholt Hansen (LH)

Lise Sangill (IS)

Fag: Spansk, Engelsk

Lise Sangill (IS)

Lotte Flugt Kold (LK)

Fag: Historie

Lotte Flugt Kold (LK)

Lotte Lajer (LL)

Fag: Dansk, Idræt (Uddannelsesleder)

Lotte Lajer (LL)

Lotte Samut Gaardsted (LG)

Fag: Engelsk

Lotte Samut Gaardsted (LG)

Mads Jelsbak Raundahl (MA)

Fag: Idræt, Matematik

Mads Jelsbak Raundahl (MA)

Maja Lei Jacobsen (ML)

Fag: Dansk, Religion

Maja Lei Jacobsen (ML)

Margrethe Ellegaard Hansen (MH)

Fag: Kinesisk, Dansk

Margrethe Ellegaard Hansen (MH)

Marie Louise Telling Jepsen (MJ)

Fag: Samfundsfag, Erhvervsøkonomi

Marie Louise Telling Jepsen (MJ)

Matthew Travers (TR)

Fag: Engelsk, TOK

Matthew Travers (TR)

Mille Bune (MB)

Fag: Dansk, Mediefag, Informatik

Mille Bune (MB)

Morten Backenhaus (BA)

Fag: Engelsk, Mediefag

Morten Backenhaus (BA)

Ole Hansen (OH)

Fag: Kemi, Matematik

Ole Hansen (OH)

Ove Pedersen (OP)

Fag: Geografi

Ove Pedersen (OP)

Peter Reinholt Nielsen (PN)

Fag: Kemi, Bioteknologi

Peter Reinholt Nielsen (PN)

Sandra Beck Nielsen (SB)

Fag: Engelsk

Sandra Beck Nielsen (SB)

Sigrid Ryge Skovgård Dam (SP)

Fag: Dansk, Tysk

Sigrid Ryge Skovgård Dam (SP)

Siv Linnea Strandberg (SLS)

Fag: Latin, Oldtidskundskab

Siv Linnea Strandberg (SLS)

Sune Thejsen Thyssen (ST)

Fag: Historie, Idræt

Sune Thejsen Thyssen (ST)

Susanne Dencker (SD)

Fag: Biologi, Psykologi, Geografi

Susanne Dencker (SD)

Tanja Helene Knutz (HK)

Fag: Idræt, Tysk

Tanja Helene Knutz (HK)

Thomas Jeremiasen (TJ)

Fag: Historie, Samfundsfag

Thomas Jeremiasen (TJ)

Thomas Søbye (TS)

Fag: Idræt (Sportskoordinator)

Thomas Søbye (TS)

Tine Damgård (TD)

Fag: Engelsk, Dansk

Tine Damgård (TD)

Tommy Hansen (HN)

Fag: Fysik

Tommy Hansen (HN)

Tonje Kjærgaard (TK)

Fag: Biologi, Bioteknologi (Sportskoordinator)

Tonje Kjærgaard (TK)

Ulrik Rønne Antonsen (UA)

Fag: Matematik, Samfundsfag (Vicerektor)

Ulrik Rønne Antonsen (UA)


IKAST-BRANDE GYMNASIUM
Bøgildvej 6, DK-7430 Ikast   •   phone +45 9715 3611   •   mail ig@ikast-gym.dk   •    mail sikker(secure) mail

Kontortid:
Man-tors 8:00-15:00 og fredag 8:00-14:00

keyboard_arrow_up