Lærere

Anders Kristensen

Fag: Biologi

mailE-mail

Anders Kristensen

Anja Erbou Thormann

Fag: Biologi, Kemi, Bioteknologi

mailE-mail

Anja Erbou Thormann

Annabel Greve Kristensen

Fag: Engelsk

mailE-mail

Annabel Greve Kristensen

Anne Harmsen

Fag: Dansk, Psykologi

mailE-mail

Anne Harmsen

Anne-Sofie D. M. Pedersen

Fag: Engelsk, Psykologi

mailE-mail

Anne-Sofie D. M. Pedersen

Aurora Meroni

Fag: Fysik, Matematik

mailE-mail

Aurora Meroni

Bent Hagelskær

Fag: Religion, Samfundsfag

mailE-mail

Bent Hagelskær

Bjarke Stagstrup

Fag: Religion, Samfundsfag, Historie

mailE-mail

Bjarke Stagstrup

Carsten Christiansen

Fag: Biologi, Bioteknologi

mailE-mail

Carsten Christiansen

Casper Valentin Skouborg

Fag: Matematik

mailE-mail

Casper Valentin Skouborg

Charlotte Hauberg (Læsevejleder)

Fag: Historie, Filosofi, Latin

mailE-mail

Charlotte Hauberg (Læsevejleder)

Christian Holst Færch

Fag: Erhvervsøkonomi

mailE-mail

Christian Holst Færch

Christoffer Jul Philipson Jørgensen

Fag: Idræt, Matematik

mailE-mail

Christoffer Jul Philipson Jørgensen

Claus Hummelmose

Fag: Samfundsfag, Musik

mailE-mail

Claus Hummelmose

Gitte Dalby (IB Student Counsellor)

Fag: Engelsk, Tysk

mailE-mail

Gitte Dalby (IB Student Counsellor)

Gitte Vestergaard Pilley (Diploma Coordinator)

Fag: Engelsk, Historie

mailE-mail

Gitte Vestergaard Pilley (Diploma Coordinator)

Hanne Fjordside Skovmose

Fag: Dansk, Filosofi

mailE-mail

Hanne Fjordside Skovmose

Heidi Roulund Holm (Læsevejleder)

Fag: Dansk, Religion

mailE-mail

Heidi Roulund Holm (Læsevejleder)

Helene Zeuthen

Fag: Fysik

mailE-mail

Helene Zeuthen

Helle Elgaard

Fag: Engelsk, Dansk

mailE-mail

Helle Elgaard

Helle Juul

Fag: Historie, Oldtidskundskab

mailE-mail

Helle Juul

Helle Vestergaard Ehlers

Fag: Spansk, Dansk

mailE-mail

Helle Vestergaard Ehlers

Henrik Nyvang

Fag: Dansk, Religion

mailE-mail

Henrik Nyvang

Henrik Østergaard

Fag: Musik, Matematik

mailE-mail

Henrik Østergaard

Hilal Kilic

Fag: Engelsk, Fransk

mailE-mail

Hilal Kilic

Jan Fanøe

Fag: Dansk, Samfundsfag

mailE-mail

Jan Fanøe

Jane Haubjerg

Fag: Engelsk, Dansk

mailE-mail

Jane Haubjerg

Jannie J. Singh

Fag: Engelsk, Filosofi

mailE-mail

Jannie J. Singh

Jeanette Juncker Grønlund Olofsson

Fag: Matematik, Kemi

mailE-mail

Jeanette Juncker Grønlund Olofsson

Jesper Hvam

Fag: Historie, Samfundsfag

mailE-mail

Jesper Hvam

Jesper Ulsig

Fag: Matematik

mailE-mail

Jesper Ulsig

Joakim Bloch

Fag: Dansk, Engelsk

mailE-mail

Joakim Bloch

Jytte Buttgereit

Fag: Tysk, Historie

mailE-mail

Jytte Buttgereit

Jørn Havgaard Sørensen

Fag: Idræt, Samfundsfag

mailE-mail

Jørn Havgaard Sørensen

Karen Ronge Baktoft

Fag: Biologi, Historie, TOK

mailE-mail

Karen Ronge Baktoft

Kasper Langæble

Fag: Fysik, Matematik

mailE-mail

Kasper Langæble

Katrine Laumann Jørgensen (Studievejleder)

Fag: Dansk, Religion

mailE-mail

Katrine Laumann Jørgensen (Studievejleder)

Kirsten Sejer Christiansen

Fag: Musik, Tysk

mailE-mail

Kirsten Sejer Christiansen

Kristian Breinholt Iversen

Fag: Engelsk, Billedkunst

mailE-mail

Kristian Breinholt Iversen

Lars Tølbøll Pedersen

Fag: Dansk, Historie

mailE-mail

Lars Tølbøll Pedersen

Laura Martí Perez

Fag: Matematik

mailE-mail

Laura Martí Perez

Lejla Borozan Trumic

Fag: Engelsk, Spansk

mailE-mail

Lejla Borozan Trumic

Lene Malmgaard

Fag: Kemi, Bioteknologi

mailE-mail

Lene Malmgaard

Lene Poulsen

Fag: Dansk, Billedkunst, Design

mailE-mail

Lene Poulsen

Leo Sørup

Fag: Fysik, Matematik

mailE-mail

Leo Sørup

Lise Lysholt Hansen

Fag: Oldtidskundskab, Græsk, Latin

mailE-mail

Lise Lysholt Hansen

Lise Sangill

Fag: Spansk, Engelsk

mailE-mail

Lise Sangill

Lotte Flugt Kold

Fag: Historie

mailE-mail

Lotte Flugt Kold

Lotte Lajer

Fag: Dansk, Idræt (Uddannelsesleder)

mailE-mail

Lotte Lajer

Lotte Samut Gaardsted

Fag: Engelsk

mailE-mail

Lotte Samut Gaardsted

Mads Jelsbak Raundahl

Fag: Idræt, Matematik

mailE-mail

Mads Jelsbak Raundahl

Maja Lei Jacobsen

Fag: Dansk, Religion

mailE-mail

Maja Lei Jacobsen

Margrethe Ellegaard Hansen

Fag: Kinesisk, Dansk

mailE-mail

Margrethe Ellegaard Hansen

Marie Louise Telling Jepsen

Fag: Samfundsfag, Erhvervsøkonomi

mailE-mail

Marie Louise Telling Jepsen

Matthew Travers

Fag: Engelsk, TOK

mailE-mail

Matthew Travers

Mille Bune

Fag: Dansk, Mediefag, Informatik

mailE-mail

Mille Bune

Morten Backenhaus

Fag: Engelsk, Mediefag

mailE-mail

Morten Backenhaus

Ole Hansen

Fag: Kemi, Matematik

mailE-mail

Ole Hansen

Ove Pedersen

Fag: Geografi

mailE-mail

Ove Pedersen

Peter Reinholt Nielsen

Fag: Kemi, Bioteknologi

mailE-mail

Peter Reinholt Nielsen

Sandra Beck Nielsen

Fag: Engelsk

mailE-mail

Sandra Beck Nielsen

Sigrid Ryge Skovgård Dam

Fag: Dansk, Tysk

mailE-mail

Sigrid Ryge Skovgård Dam

Siv Linnea Strandberg

Fag: Latin, Oldtidskundskab

mailE-mail

Siv Linnea Strandberg

Sune Thejsen Thyssen

Fag: Historie, Idræt

mailE-mail

Sune Thejsen Thyssen

Susanne Dencker

Fag: Biologi, Psykologi, Geografi

mailE-mail

Susanne Dencker

Tanja Helene Knutz

Fag: Idræt, Tysk

mailE-mail

Tanja Helene Knutz

Thomas Jeremiasen

Fag: Historie, Samfundsfag

mailE-mail

Thomas Jeremiasen

Thomas Søbye (Sportskoordinator)

Fag: Idræt

mailE-mail

Thomas Søbye (Sportskoordinator)

Tine Damgård

Fag: Engelsk, Dansk

mailE-mail

Tine Damgård

Tommy Hansen

Fag: Fysik

mailE-mail

Tommy Hansen

Tonje Kjærgaard (Sportskoordinator)

Fag: Biologi, Bioteknologi

mailE-mail

Tonje Kjærgaard (Sportskoordinator)

Ulrik Rønne Antonsen

Fag: Matematik, Samfundsfag

mailE-mail

Ulrik Rønne Antonsen


IKAST-BRANDE GYMNASIUM
Bøgildvej 6, DK-7430 Ikast   •   phone +45 9715 3611   •   mail ig@ikast-gym.dk   •    mail sikker(secure) mail

Kontortid:
Man-tors 8:00-15:00 og fredag 8:00-14:00

keyboard_arrow_up